Veenilaiendite ravi

Lisaks veenilaienditele võivad veenilaiendid põhjustada mitmesuguseid sümptomeid ja põhjustada tüsistusi. Parim viis on võtta meetmeid selle vältimiseks, eriti kui teil on riskitegureid. Selle artikli teada parim ravi veenilaiendid.

Veenilaiendid on progresseeruv ja degeneratiivne haigus, tavaliselt ei ole see tõsine, kuid on inetu ja võib põhjustada ebamugavusi. Paljudel juhtudel on veenilaiendite ravi leevendav, see tähendab, et see aitab leevendada sümptomeid ja takistada või edasi lükata selle progresseerumist. Muudel juhtudel saab neid püsivalt ravida.

Arenenud veenilaienditega veenilaiendite, naha või nahaaluse rasva muutuste ja veenilaiendite puhul, mis peaksid vältima tulevikus tekkivaid tüsistusi (tromboflebiit, haavand või verejooksu oht), tuleks kaaluda ravi. Puhtalt esteetilistel põhjustel saab veenilaiendeid või ämblikveene ravida.

Selles jaotises loetletakse lühidalt veenilaiendite erinevad ravivõimalused. Siiski on oluline rõhutada, et enne mis tahes ravi alustamist on vaja konsulteerida kvalifitseeritud spetsialistiga, kes pakub iga olukorra jaoks kõige sobivamat tehnikat, selle eeliseid, puudusi ja puudusi, samuti võimalikke vastunäidustusi või tüsistusi. Soovita.

Füüsilised hügieenimeetmed

Need hõlmavad veenilaiendeid põhjustavate tegurite korrigeerimist, mida on kirjeldatud allpool ennetamisosas. Nad ei saa veenilaiendeid ravida, kuid need võivad sümptomeid parandada ja tüsistuste teket vältida. Ülekaalu tuleks kontrollida ja venoosse tagasituleku soodustamiseks tuleks läbi viia jalalihaseid arendades. Oluline on jalgade naha hoolikas hügieen ja hüdratsioon. Enamikul juhtudel soovitatakse elastseid kompress-sukki.

Veenilaiendid

On palju ravimeid, mis võivad toimida, suurendades veeniseina pinget või parandades eksudaadi reabsorptsiooni, teised ravimid võivad sümptomeid leevendada või tüsistusi ravida. Põhimõtteliselt on need täiendavad meetmed muudele ravimeetoditele.

Veenilaiendite ravis kõige sagedamini kasutatavad ravimid on järgmised:

Suurendage venoosset heli

Kui veenilaiendid mõjutavad veeni, laieneb ja nõrgeneb selle sein. Mõned ravimid, mis võivad muuta seina taas kindlaks ja vähendada plasma, valgu või vee lekkimist veresoonte ümbritsevates kudedes, takistada ödeemi teket ja vähendada olemasolevat turset, näiteks:

 • Ginkgo biloba ekstrakt.
 • Flavonoidid.
 • Escina。
 • Gotu koola ekstrakt.
 • Hobukastani ekstrakt.

Paikne antikoagulant

Need takistavad tromboosi, soodustavad vereringet ja piiravad või kõrvaldavad punaste vereliblede kuhjumist kudedes.

Tüsistuste raviks tuleb kasutada ka muid ravimeid, nende hulgas võib nimetada:

 • Valuvaigistid leevendavad valu.
 • Antibiootikumid. Neid kasutatakse infektsiooni korral ja mõnikord võib neid kasutada haavandite raviks.
 • Antikoagulandid Lisaks kohalikule kasutamisele on tromboosi ohu korral vaja neid mõnikord kasutada ka üldiselt.
 • Põletikuvastane. Vähendage tursest või muudest tüsistustest põhjustatud põletikku.
 • Remondiesindaja. Kasutatakse peamiselt veenilaiendite haavandite raviks.
 • Kortikosteroidid. Kiiresti nahahaiguste või ekseemi korral.
 • Diureetikumid. Neid kasutatakse tavaliselt vedelike eemaldamiseks ja jalgade turse ja tursete vähendamiseks, kuigi see pole alati soovitatav.

Mõnel juhul on veenilaiendite raviks palju muid ravimeid ja see sõltub sellest, kas samal patsiendil (ka vastavalt arsti ettekirjutusele) on ka muid patoloogilisi protsesse.

Veenilaiendite kirurgiline ravi

Traditsiooniline meetod või kägistamine

See hõlmab mõjutatud veenide eemaldamist, lõigates need kahe ligatuuri vahel mõlemast otsast ja eemaldades need veojõu abil. Selle külgmised oksad ekstraheeritakse mikrolõike kaudu. See ravi tekitab mitmeid probleeme, kuna ühelt poolt nõuab see üldnarkoosi ja pikemat tervenemisperioodi, teisalt pole esteetiline efekt kuigi hea, mis võib põhjustada verevalumeid ja valu. Lisaks on aja jooksul Aja jooksul saavad nad tagasi oma normaalsesse olekusse. Näib, et veenilaiendid mõjutavad teisi veene.

Lisaks hoitakse ära kahepoolse veeni eemaldamine tulevikus selle kasutamise võimalusest muudeks toiminguteks, näiteks möödaviimiseks . Mõnikord võib veeni eemaldamisel vigastada selle lähedal paiknev saphenous närv, mille tulemuseks on sensoorne anomaalia.

Mikrokirurgia

See on kaasaegsem tehnika, kus väikseima sisselõike kaudu eemaldatakse ainult kahjustatud tee.

Võrreldes traditsioonilise kirurgiaga on sellel tehnikal mitmeid eeliseid, kuna see viiakse läbi kohaliku tuimestuse all ega vaja haiglaravi, seega on taastumine peaaegu kohene, esteetiline efekt on parem ja ainult mõjutatud trajektoori allasurumisega Realiseeritud. Tervislike viilude kasutamise võimalus.

Skleroteraapia

See hõlmab veeni siseseina (endoteeli) stimuleerimist, enda sulgemist ja kõva hoidmist, see tähendab armilise nabanööri moodustamist, milles pole verd ja mis on peaaegu nähtamatu.

Tema suurim probleem on see, et kui see pole täielikult kõvenenud, võivad veenid mõne aja pärast uuesti avaneda ja lasta vereringel voolata, ehkki tehnoloogia areng on seda võimalust tunduvalt vähendanud. Samuti tuleb märkida, et mitte kõiki veenilaiendeid ei saa nende meetoditega ravida.

Skleroosi saab põhimõtteliselt saavutada kahel viisil:

 • Keemiline skleroos:   selle skleroosi põhjustavate kemikaalide tutvustamine veenidesse. Kasutada võib erinevat tüüpi aineid:
 • Vedelik:   sisestatakse vedel aine, mis stimuleerib ja kõvendab veenide seina.
 • Vaht:   tavaliselt kasutatakse sama toodet, mis eelmisel juhul, kuid vahu kujul, mis suurendab kontaktpinda ja stimuleerib seetõttu endoteeli, seega tuleb kasutada väiksemat kogust. Veelgi enam, kui on rohkem kokkupuudet, on kõvenemine täielikum.
 • Külmutatud   jäigastumine : kivistumist materjali jahutatakse palju kraadi alla nulli, mis lisab võime stimuleerida endoteeli. Kuigi seda meetodit tuleks pidada hübriidmeetodiks, on see nii keemiline meetod (süstitava aine tõttu) kui ka füüsikaline meetod (külma tõttu).
 • Keha kõvenemine:   venoosne kõvenemine toimub füüsikaliste meetodite, näiteks valguse (fotokõvendamine või laserravi) või raadiolainete (raadiosagedus) abil. Endoteelile toimides põletab see tegelikult endoteeli, põhjustades veenide tegelikku kadumist. Põhimõtteliselt eristage kahte tüüpi:

Laser või kerge kõvenemine

Laser on monokromaatiline (monokromaatne) valguskiir, mis on spetsiaalselt pildistatud värviga. Sellise värviga rakud neelavad valgusenergiat, kuumust ja hävitavad end kuumutamisel lõpuks ning see kahjustus ei mõjuta ümbritsevaid kudesid. Veenilaiendite laserravis kuumutatakse ja kivistuvad punased verelibled, kandes soojust edasi endoteelirakkudesse.

Laserite pealekandmiseks võib eristada mitmeid meetodeid:

 • Pindmine laser:   kantakse naha kaudu väljastpoolt. Seda kasutatakse peamiselt veenilaiendite, ämblikveenide ja pindmiste veenide raviks. See on vastunäidustatud tumeda nahaga inimestele, keda ravitakse antikoagulantidega ja kellel on kalduvus armistumise suurenemiseks.
 • Sisemine laser või sisemine laser:   sisestage veeni õhuke optiline kiud ja sulgege see liikumise ajal . Liiga kõverdatud veenides ja mõnes muus olukorras pole seda lubatud kasutada.
 • Fotodünaamiline teraapia: see   on tehnoloogia, mis ühendab välise laseri keemilise skleroosiga.Produkt kaetakse kõvenemisvõimelise tootega, mis parandab oluliselt laseri efektiivsust. Kahjustab nahka.

RF sagedus

Raadiolainete abil põhjustab see raadiolaine veeni sulgemise, sisestades veeni bipolaarse kateetri ja kandes soojusenergia endoteeli seina. Seda ei saa kasutada väga piinavate veenide korral.

Scroll to top